Rent A Car Kaskosu nedir ne işe yarar

Rent A Car Kaskosu nedir ne işe yarar
Rent A Car Kaskosu nedir ne işe yarar
20 - Ocak - 2021

Hangi Araçlarda Rent A Car Kaskosu olmalıdır?

Ankara Araç kiralama işlemi ticari bir işlem olduğundan, kiraya verilen tüm araçlarda olması gerekmektedir.

Kiralama firmaları için Rent A Car Kaskosu yapmış olduramıyor?
Kiralanan arabadaki sürücünün devamlı değişmesi sebebiyle kaza ve hırsızlık riskinin fazla olması neticesinde normal kaskolara göre maliyeti çok daha fazla olması (düzgüsel kaskoya nazaran en az 3-4 katı daha pahalı) sebebiyle bir oldukça kiralama firması tarafınca yaptırılmaz.

Rent A Car kaskosu olmayan kiralık araç ile yapılacak kaza sonucu yaşanabilecekler.
Rent A Car kaskosu olmayan kiralık araçla meydana gelecek kazada sigorta firması aracın kiralık oto bulunduğunu tespit etmesiyle, oluşan hasarı ödeme yükümlülüğü ortadan kalkar. Bunun sebebi ise ticari amaçlı kullanılan bir araca hususi kasko yapılmasıdır. Rent A Car kaskosuz araçların uğrayacağı hasarlarda aracın ruhsat sahibi Gerçek fert ise ferdin kendisi yada birinci aşama akrabaları, ruhsat sahibi şirket ise Şirket Sahibi ve SSK’lı resmi çalışanları kazaya karışan aracın sürücüsü değil ise hasar dosyası incelemeye girmektedir. İnceleme sonucu aracın %100 kiralık araç olarak kullanıldığı tespit edilir ve sigorta şirketinın hasarı ödeme yükümlülüğü ortadan kalkar ve aracı kiralayan şirket Araç kira sözleşmesi ile bu hasar bedelinin tamamını kiralayan kişiden talep etme hakkı doğar. Kiralamış olduğunuz araçta Rent A Car Kaskolu var ise bu şekilde bir durumla karşılaşmazsınız. Özetle Rent A Car Kaskolu araçlar, kiralayanların daha sonra nedensiz yere problem yaşamalarını önler.

Unutmayalım ki, bir bedel ödeyerek yaptığınız kiralamalarda gereksiz problem yaşamamak için, kesinlikle kurumsal firmalardan ve Kasko poliçesi Rent A Car sigortalı olan firmaları tercih etmeniz sizin menfaatinize olacaktır.
Bir aracın Rent A Car kaskolu olup olmadığını plakasını sigorta şirketine sorarak veya aracın sigorta poliçesine bakarak öğrenebilirsiniz.

Diğer Haberler
İletişim Bilgileri
0312 434 30 30 : 05344592797 : [email protected] : Tınaztepe, Bülbülderesi Cd. 4/A, 06660 Çankaya/Ankara Ankara
 
istanbul travesti Haber |istanbul travesti Bilgi |istanbul travesti |istanbul travesti |travesti | ankara travesti|ankara travestileri |ankara travestiankara travesti