Ankara'da Bahar Güzelliği

Ankara'da Bahar Güzelliği
Ankara'da Bahar Güzelliği
10 - Şubat - 2021

Havaların ısınmasıyla ülke genelinde tamamımız kendimizi sokaklara atmış bulunuyoruz. Özellikle Güney ve Ege sahilleri dinlence sezonun yaklaşmasıyla yaz hazırlıklarına başladı bile. Ülkemizin sahil bölgeleri haricinde görülmeye, gezmeye kıymet bir çok bölge bulunuyor. Ankara’da bu yerlerden biri.  Ankara ülkenin bürokrat şehri. Gelin Ankara seyahatinizde araç kiralama ankara filomuzla size eşlik edelim.

Ankara çoğunlukla kamu sektöründe çalışanlarından oluşmaktadır. Hatta gri şehir, her yeri yüksek binalarla kaplı benzer biçimde eleştirilere maruz kalmıştır. Halbuki Ankara’nın bilinmeyen görkemli doğa manzaralarına ve tarihi müzelere sahip olduğunu söylemeliyiz. Otomobilkiralamaankara rent a car firmamızın araç kiralama ankara şubesi ile mesajşime geçerek size vereceğimiz eşsiz rotalarda Ankara yaşamcığınıza renk katabilirsiniz.

Öncelikle Ankara demişken Anıtkabir’den bahsetmemek olmaz. Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt gömütının bulunmuş olduğu Çok büyük ve görkemli bir alana inşa edilmiş olan Anıtkabir'de Atamızın mezarı bulunuyor. Merkeze çok uzak olmayan Anıtkabir ziyaretinde bulunarak tarihi tüm ihtişamıyla yaşayabilirsiniz.

Gençlik Parkı

Adının gençlik parkı olduğuna bakmayın. Gençlik Parkı 7’den 77 ye her insana hitap edebilecek aktivite ve standartlara haiz. Şehrin merkezinde mahalli halkın şehir hayatından nefes almak için gitmeyi tercih ettikleri yerlerden. Parkın içinde  havuz, çiçek ve kuş bahçeleri, kahvehaneler, çay bahçeleri, gazino, açık hava tiyatrosu, çocuk oyun alanı ve yüzme havuzu, lunapark benzer biçimde yapı ve bulunuyor.

Eğer bir iş seyahati için Ankara’ya gideceksiniz ve Ankara çevresini gezmeye vaktiniz yoksa, Gençlik Parkı’na kesinlikle giderek iş stresini atabilirsiniz.

Gölbaşı Mogan Gölü / Parkı

Ankara’da yaşayan insanoğluın deniz özlemini giderecek güzellikte bir yer Mogan Gölü. Park içindeki kır kahveleri bayağı fazla sayıda. Burada göl manzarası eşliğinde çay kahve içebilir kahvaltı edebilirsiniz. Ayrıca göl içinde su sporları da yapabilirsiniz.

Çubuk Barajı

Ankara’nın su ihtiyacının çoğu bu barajdan karşılanıyor. Barajın çevresinde mesire alanları ve piknik alanları bulunuyor. Ankara’da kiralık araba temin ederek, merkeze 11 km uzaklıktaki  baraja rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ankara başkent olması sebebiyle bir çok müzeye ev sahipliği yapıyor.

    Anadolu Medeniyetleri Müzesi
    Ankara Rahmi Çok Müzesi
    Etnoğrafya Müzesi
    Hacı Bayram Cami
    Augustus Tapınağı
    Devlet resim ve Heykel Müzesi
    Kurtuluş Savaşı Müzesi
    Cumhuriyet Müzesi
    Kocatepe Müzesi

Ankara seyahatiniz için ülkenin bir çok noktasında bulunan araç kiramala ankara firmamızdan şoförlü veya şoförsüz kiralık otomobil hizmeti alarak ulaşım problemi yaşamadan, seyahatinizi keyifle yaşayabilirsiniz.

Diğer Haberler
İletişim Bilgileri
0312 434 30 30 : 05344592797 : [email protected] : Tınaztepe, Bülbülderesi Cd. 4/A, 06660 Çankaya/Ankara Ankara
 
istanbul travesti Haber |istanbul travesti Bilgi |istanbul travesti |istanbul travesti |travesti | ankara travesti|ankara travestileri |ankara travestiankara travesti