Araç Kiralama Ek Ücretleri Hakkında Her Şey

Araç Kiralama Ek Ücretleri Hakkında Her Şey
Araç Kiralama Ek Ücretleri Hakkında Her Şey
14 - Ocak - 2021

Ankara Araç Kiralama Ek Ücretleri Hakkında Her Şey
dinlence veya özel günler için otomobil, kamyonet ve kamyon kiralamayı planlıyorsanız, kiraladığınız firmanın orijinalliğini denetim ettiğinizden kararlı olun. Özellikle daha küçük bir şirketse veya gerçek olamayacak kadar iyi bir anlaşmaya rastladıysanız, meşru bir anlaşmayı nasıl bulacağınız mevzusunda kendinizi eğitmeniz en iyisidir. Kendinizi olasılıkların üzerine çıkmaktan koruyun ve bunlardan iyi mi kaçınılacağını öğrenmek için okumaya devam edin. 

'Dolu boş' yakıt politikası 
Bir oldukça araç kiralama şirketi, sizden bir depo benzin için peşin ödeme yapmanızı talep eden "dolu-boş" yakıt politikası uygular. Bu politikadaki mesele, İlk olarak, benzin için büyük mümkünlükle şişirilmiş bir fiyatla suçlanacağınızdır. İkinci olarak, hali hazırda ödediğiniz tüm yakıtı tüketmeyebilirsiniz ve bu çoğu zaman kısa bir seyahat yapıyorsanız veya çok fazla otomobil kullanmıyorsanız durumdur. Bazı durumlarda, araç kiralama şirketleri kullanılmamış yakıt için size geri ödeme yapar, sadece genellikle şirkete bağlı olarak ekli bir servis ücreti ile beraber gelir. Tüm bu durumlarla karşılaşmayacağınızdan kesin olmak için kullanacağınız kadar yakıt satın almanız ve anlaşmanızı aynı ibrede bırakmak şeklinde yapmanız yararınıza olacaktır.

Aracı teslim almış olduğunız andaki yakıt miktarıyla aynı oranda yakıtla iade etmenize izin veren araç kiralamada otomobilkiralamaankara'ya  güvenebilirsiniz. Bu şirketler sizden fazla para almaya çalışmayan şirketlerdir. Bütçenize uygun belirli bir kategorideki bir aracı önceden rezerve etmenize karşın, aracınızı teslim almak için kiralama masasşına geldiğinizde, seçtiğiniz kategoride araçlarının tükendiğini size bildiren firma, size ek ücret dâhilinde model yükseltme teklif edecek firmadır. Ancak, talep ettiğiniz araba gerçekten yoksa size ya başlangıçta ödemek üzere olduğunuz fiyattan, daha yüksek kategoride bir araba veya uygun bir geri ödeme ile daha düşük bir araba teklif edilmelidir.Otomobilkiralamaankara firmasında uygulanan yakıt politikası ve model yükseltme politikası da bu şekildedir.

Kendiniz getirebileceğiniz fazladan olanaklar
Bir navigasyon cihazına yada ek bir bebek koltuğuna ihtiyacınız var ise, yanınızda getirmek, araç kiralama şirketinizden kiralamaktan daha ucuz olacaktır. Yurtdışına seyahat ediyorsanız, charter havayolları puset ve otomobil seti getirmeniz için herhangi bir ek ücret talep etmez. Navigasyon için, herhangi bir ek yazılım satın almadan telefonunuzda veya tabletinizde Google Haritaları kullanabilirsiniz. Bu imkanları her kiralama firması size sunsa da her kalem için extra ücret ödemek zorunda kalmamanız için yanınızda getirebildikleriniz, bütçenize katkı sağlayacaktır.

Kredi kartı faturanızda beklenmeyen masraflar
İyi geçirilmiş bir tatilden döndüğünüzde, her zamankinden daha yüksek bir harcama beklemeniz normaldir. Ancak, faturalarınızı kontrol etmek ve tüm faturayı ödediğinizi planladığınızda kredi kartınızdan ek ücret alındığını fark etmek sinir bozucu olabilir. Kontrol etmek için yazı yazdığınızda yada aramış olduğunuzda, araç kiralama firması araca bir şekilde zarar verdiğinizi veya aracı anlaşılan yakıt miktarı olmadan iade ettiğinizi iddia edecektir. Bunun sizin başınıza gelmediğinden kesin olmak için, araca hem teslim alma hem de geri dönüş sırasında tam bir inceleme yapın. Ayrılmadan önce, lüzumlu miktarda denetim ile iyi çalışır durumda bulunduğunu kanıtlamak için bir alıntı isteyin. Faturanızda daha sonrasında herhangi bir ek masraf görürseniz, bu durumu düzeltmeniz için makbuz kullanışlı olacaktır. 

Gizli harcamalar 
Herhangi bir gizli ücret yada istisna olup olmadığını denetim etmek için araç kiralama politikanızın küçük bir baskısını okuduğunuzdan kesin olun. Bazı araç kiralama şirketleri, sürüş konusunda iki yıldan azca deneyime sahipseniz fazladan ücret alırken, bazıları ikinci bir sürücünüz varsa sizden ekstra ücret alır. Bu durumlar şirketlerin müşterilerine sunmuş olduğu özel hizmetlerdir. Genç sürücü paketiyle yaşı ufak ve azca deneyimli sayılabilecek sürücülerin araç kiralamasına imkân sağlarken, ek sürücü paketliyle de kiralama meydana getiren haricinde başka sürücünün aracı kullanmasına olanak tanır.

Tüm büyük araç kiralama firmalarında aracı teslim alıp ayrılmadan önce sözleşme imzalamanız beklenir, bu yüzden neyi kabul ettiğinizi bilmek için her maddeyi kontrol ettiğinizden emin olun

Diğer Haberler
İletişim Bilgileri
0312 434 30 30 : 0532 218 3223 : [email protected] : Tınaztepe, Bülbülderesi Cd. 4/A, 06660 Çankaya/Ankara Ankara